Úsporná tepelná čerpadla vzduch voda

Získejte ekologický zdroj vytápění. Vytápějte domácnost efektivně, komfortně a s nízkými provozními náklady. Využijte úsporná tepelná čerpadla vzduch voda. Provádíme návrh technického řešení, prodej a instalaci výkonných tepelných čerpadel.

 • tepelná čerpadla nízké náklady provozní - Freshair

  Nízké provozní náklady

 • tepelná čerpadla ekologické vytápění - Freshair

  Ekologický zdroj vytápění

 • tepelná čerpadla rychlá instalace - Freshair

  Nenáročná a rychlá instalace

Ekologické vytápění s nízkými provozními náklady

Tepelná čerpadla představují komfortní a ekologické vytápění s nízkými provozními náklady. Tato moderní technologie je vhodná k celoročnímu vytápění rodinných domů, pro průtokový ohřev vody či jako vytápění pro bazény. V naší nabídce naleznete úsporná a výkonná tepelná čerpadla značek Carrier, LG, Acond, Daikin, Toshiba, Sinclair, Mitshubishi a mnohých dalších.

 • Ekologický zdroj vytápění.
 • Nízké provozní náklady.
 • Vysoká uživatelská flexibilita.
 • Komfortní provoz vytápění.
 • Jednoduchá a přehledná montáž i údržba.

Součástí našich služeb je pravidelný, záruční i pozáruční servis tepelných čerpadel.

Výhody tepelných čerpadel vzduch-voda

Koncepce tepelného čerpadla vzduch voda přináší univerzální použití a montáž pro jakýkoliv objekt. Tepelné čerpadlo je vhodné pro novostavbu i do staršího domu. Oproti jiným tepelným čerpadlům koncepce vzduch voda vyniká příznivými pořizovacími náklady. Návratnost investice do tepelného čerpadla vzduch voda je 4 až 7 let.

Tepelné čerpadlo vzduch voda je koncipované jako split systém, který se skládá z venkovní, vnitřní a řídící jednotky. Venkovní jednotka obsahuje kompresor a výparník. Tento monoblok se instaluje na vnější stěnu domu. Vnitřní splitová jednotka neboli hydrobox disponuje tepelným výměníkem s rozvody pro podlahové topení, pro radiátory, ohřev bazénů či jiná topná tělesa. Tepelná čerpadla lze v letním období v reverzním režimu použít pro chlazení.

Využijte také výhodné nabídky klimatizačních jednotek a opravy klimatizací.

tepelne cerpadlo

Jak zjistit účinnost tepelného čerpadla?

Účinnost pro splitová tepelná čerpadla udává topný faktor – COP, který vyjadřuje poměr mezi vyrobeným teplem a spotřebovanou elektrickou energií. Čím větší hodnotu má topný faktor, tím nižší budou náklady za elektřinu. Například tepelné čerpadlo o výkonu 16 kW a elektrickém příkonu 4 kW má topný faktor 16/4 = 4.

Tepelná čerpadla představují nízkopotenciální zdroj tepla, kterému je vhodné přizpůsobit otopný systém. Vhodné je například podlahové topení, které potřebuje nižší teplotu otopné vody než radiátory. Tepelné čerpadlo pak pracuje s vyšší účinností a šetří energii.

Provádíme návrh a montáž tepelných čerpadel

Plánujete změnu otopného systému? Hledáte ekologický zdroj vytápění s nízkými provozními náklady? Investujte do tepelného čerpadla vzduch voda. Využijte k vytápění monoblok, systém, který vyniká rychlou instalací a malými požadavky na místo. S koncepcí otopné soustavy rádi pomůžeme. Provádíme návrh technického řešení, prodej a instalace tepelných čerpadel pro nízkoenergetické novostavby i starší domy. Kontaktujte nás!

FreshAir Ořechov, Uherské Hradiště – distributor tepelných čerpadel.